CALENDAR COMPETITIONAL 2017 - Dinghy                                                            Formular de inscriere  /  Entry form

CALENDAR COMPETITIONAL 2017 - Offshore

NATIONAL

2017 Campionat National Dinghy

 11-19 August, Eforie Nord

 Marea Neagra, Marina Eforie Nord

 Organizatori:

 Federatia Romana de Yachting

 cu sprijinu

 Black Sea Competition &

 Marina Eforie Nord

 

 Clase de concurs:

 Optimist, Laser 4.7, Laser RDL, 420

 Instructiuni de cursa

 Rezultate finale

 

 2017 Campionat National

Clasa FINN

 15-16 Iulie, Constanta

 Lacul Siutghiol

 Organizatori:

 Stiinta Constanta,

 Club Sportiv Wind Hunters,

 Electrica Constanta si

 AJY Constanta

 Sub egida:

 Federatiei Romane de Yachting

 Clase de concurs: FINN

 

 Instructiuni de cursa

 Rezultate finale

 

 2017 Campionat National

Clasa R.S. Terra Sport

 08-09 Iulie, Constanta

 Lacul Siutghiol

 Organizatori:

 Club Sportiv Wind Hunters,

 Stiinta Constanta si

 AJY Constanta

 Sub egida:

 Federatiei Romane de Yachting

 Clase de concurs:

 R.S.Terra Sport

 

 Instructiuni de cursa

 Rezultate finale

 

2017 Campionat National

Laser STD

 21-25 Iunie, Eforie Nord

 Marea Negra, Marina Eforie Nord

 Organizatori:

 CS Sailing Academy &

 Romanian Laser Class Association

 sub egida

 Federatiei Romane de Yachting

 

 Clase de concurs: Laser STD

 Instructiuni de cursa

 Rezultate finale

 

2017 Optimist

Black Sea Cup

 21-25 Iunie, Eforie Nord

 Marea Negra, Marina Eforie Nord

 Organizatori:

 CS Sailing Academy &

 Romanian Laser Class Association

 sub egida

 Federatiei Romane de Yachting

 

 Clase de concurs: Optimist

 Instructiuni de cursa

 Rezultate finale

 

 2017 Campionat National

Cadet, Zoom8 si OK

 17-18 Iunie, Constanta

 Lacul Siutghiol

 Organizatori:

 Stiinta Constanta,

 Club Sportiv Wind Hunters,

 Electrica Constanta si

 AJY Constanta

 Sub egida:

 Federatiei Romane de Yachting

 Clase de concurs: Cadet,

 OK si Zoom

 

 Instructiuni de cursa

 Rezultate finale

 

 2017 Cupa Sportul Studentesc

 03-04 Iunie, Bucuresti

 Lacul Herastrau

 Organizatori:

 Sportul Studentesc si

 CS Nautic Locomotiva

 Clase de concurs:

 Toate clasele dinghy

 

 Anunt de cursa

 Instructiuni de cursa

 Rezultate finale

 

 2017 Festival National al

Sporturilor nautice si pe plaja

 01-04 Iunie, Techirghiol

 Lacul Techirghiol

 Organizatori:

 Clubul Nautic Roman

 Sub egida:

 Federatiei Romane de Yachting

 Clase de concurs:

 Optimist, Optimist Old Boys,

 Laser 4,7 - Open & Tridente 16

 

 Anunt de cursa

 Instructiuni de cursa - Yachting

 Instructiuni de cursa - Kite

 Instructiuni de cursa - Windsurf

 Rezultate finale

 

 2017 Cupa 1 Mai

 13-14 Mai, Bucuresti

 Lacul Herastrau

 Organizatori:

 As CS Electrica Balkan &

 Sportul Studentesc Bucuresti

 Cu sprijinul:

 Cisco Logicom Siminateam

 Clase de concurs:

 Toate clasele One Design

 

 Anunt de cursa

 Instructiuni de cursa

 Formular de inscriere

 Liste competitori

 Rezultate finale

 

 2017 Cupa de Primavara

 12-15 Mai, Bucuresti

 Lacul Herastrau

 Organizatori:

 Yacht Club Bucuresti &

 CSN Locomotiva Bucuresti

 Sub egida:

 Federatiei Romane de Yachting

 Clase de concurs: Optimist,

 Laser STD, Laser RDL, Laser 4.7

 Zoom8, 420 & 470

 

 Anunt de cursa

 Instructiuni de cursa

 Liste competitori

 Rezultate finale

 

 2016 Cupa de Toamna

 14-17 Octombrie, Bucuresti

 Lacul Herastrau

 Organizatori:

 Federatia Romana de Yachting

 Cu sprijinul:

 Yacht Club Bucuresti &

 CSN Locomotina Bucuresti

 Clase de concurs: Optimist,

 Laser STD, Laser RDL, Laser 4.7

 Zoom8, 420 & 470

 

 Anunt de cursa

 Instructiuni de cursa

 Instructiuni de cursa Amend 1

 Instructiuni de cursa Amend 2

 Instructiuni de cursa Amend 3

 Rezultate finale

 

2016 Campionat National Et 3

 18-25 August, Eforie Nord

 Marea Neagra, Marina Eforie Nord

 Organizatori:

 Federatia Romana de Yachting

 in colaborare cu

 Yacht Club Bucuresti &

 Black Sea Competition

 cu sprijinul

 Marina Eforie Nord

 

 Clase de concurs:

 Optimist, Laser 4.7, Laser RDL, 470

 Instructiuni de cursa

 Instructiuni de cursa Amend 1

 Instructiuni de cursa Amend 2

 Rezultate finale

 

2016 Cupa Romaniei

Optimist incepatori

 09-10 Iulie, Constanta

 Lacul SiutGhiol

 Organizatori:

 AJY Constanta

 

 Clase de concurs: Optimist

 Instructiuni de cursa

 Rezultate finale

 

2016 Campionat National Et 2

 08-13 Iulie, Constanta

 Lacul SiutGhiol

 Organizatori:

 Federatia Romana de Yachting &

 AJY Constanta

 

 Clase de concurs:

 420, FINN, Zoom8, Cadet

 Instructiuni de cursa

 Rezultate finale

 

2016 Campionat National Et 1

Laser STD

 23-27 Iunie, Eforie Nord

 Marea Negra, Marina Eforie Nord

 Organizatori:

 CS Sailing Academy &

 Romanian Laser Class Association

 sub egida

 Federatiei Romane de Yachting

 

 Clase de concurs: Laser STD

 Instructiuni de cursa

 Instructiuni de cursa Amend 1

 Rezultate finale

 

2016 Cupa Centenar Sportul Studentesc

 03-05 Iunie, Bucuresti

 Lacul Herastrau

 Organizatori:

 Sportul Studentesc Bucuresti &

 Locomotiva Bucuresti

 Clase de concurs:

                            Dinghy - Toate clasele

 

 Anunt de cursa

 Instructiuni de cursa

 Rezultate finale

 

2016 Cupa Unu Mai

 23-24 Aprilie, Bucuresti

 Lacul Herastrau

 Organizatori: CS Balkan &

                            Yacht Club Bucuresti

 Clase de concurs:

                            Dinghy-Toate clasele

 

 Anunt de cursa

 Formular de inscriere

 Instructiuni de cursa

 Traseu

 Rezultate finale

 

2016 Cupa de Primavara

 15-18 Aprilie, Constanta

 Lacul SiutGhiol

 Organizatori: AJY Constanta,

                            Nautic Yachting Club

                            & FR Yachting

 Clase de concurs:

                            Dinghy-Toate clasele

 

 Instructiuni de cursa

 Rezultate finale

 

 2015 Cupa de Toamna

 16-19 Octombrie, Bucuresti

 Lacul Herastrau

 Organizatori:

 Federatia Romana de Yachting

 Cu sprijinul:

 Sportul Studentesc Bucuresti &

 Yacht Club Bucuresti

 Clase de concurs: Optimist,

 Laser STD, Laser RDL, Laser 4.7

 Zoom8 & 470

 

 Anunt de cursa

 Instructiuni de cursa

 Rezultate finale

 

  2015 Campionat National

Clasa Laser Standard

 16-19 Octombrie, Bucuresti

 Lacul Herastrau

 Organizatori:

 Sportul Studentesc Bucuresti &

 Romanian Laser Class Association

 sub egida

 Federatia Romana de Yachting

 Clase de concurs: Laser Standard

 

 Instructiuni de cursa

 Rezultate finale

 

2015 Campionat National

Clasa 470

 18-21 Septembrie, Bucuresti

 Lacul Herastrau

 Organizatori:

 Sportul Studentesc Bucuresti &

 Yacht Club Bucuresti &

 Ascociatia Club Sportiv Balkan

 sub egida

 Federatia Romana de Yachting

 Clase de concurs: 470

 

 Instructiuni de cursa

 Rezultate finale

 

 2015 Regatta Cupa Mamaia

 

 01-02 August, Lacul SiutGhiol

 Organizatori: DJST Constanta &

                            AJY Constanta

 Clase de concurs: Optimist, Cadet,

                            Laser 4.7, Laser RDL,

                            Laser STD, Zoom8,

                            420, 470

 

 Instructiuni de cursa

 Rezultate finale

 

 2015 CN Dinghy 2

 

 09-13 Iulie, Lacul SiutGhiol

 Organizatori:FR Yachting &

                            AJY Constanta

 Clase de concurs: 470, 420, FINN,

                            OK, Zoom8, Cadet

 

 Instructiuni de cursa

 Rezultate finale

 

 2015 CN Dinghy 1

 

 28 Mai-02 Iunie, Lacul SiutGhiol

 Organizatori:FR Yachting &

                            AJY Constanta

 Clase de concurs: Optimist &

                            Laser 4,7

 

 Instructiuni de cursa

 Rezultate finale

 

 2015 Tomis Trophy

 

 15-17 Mai 2015, SiutGhiol Lake

 Organizer:

 Romanian Royal Yacht Club

 

 Entry Form

 Notice of Race

 Sailing Instructions

 Final Results

 

2015 Cupa de Primavara

 

 08-11 mai 2015, Lacul Siutghiol

 Organizatori: FR Yachting &

                            AJY Constanta

 

 Instructiuni de cursa

 Rezultate

 

2015 CN Laser Radial

 

 08-11 mai 2015, Lacul Siutghiol

 Organizatori: FR Yachting &

                            AJY Constanta

 

 Instructiuni de cursa

 Rezultate

 

2015 Cupa 1 Mai

 

 25-26 aprilie 2015, Lacul Herastrau

 Organizatori: CS Balkan & Yacht

                            Club Bucuresti

 

 Invitatie

 Anunt de Cursa

 Instructiuni de cursa

 Rezultate

 

 2014 Cupa de toamna

 

 10-13.10 2014, Lacul Herastrau

 Bucuresti, Romania

 Organizatori: FR Yachting

 & Yacht Club Bucuresti

 

 Anunt de cursa

 Instructiuni de cursa

 Rezultate finale

 

 2014 CN Dinghy Etapa a II-a

 

 23-28.08 2014, Lacul SiutGhiol

 Constanta, Romania

 Organizatori: FR Yachting,

  AJ Yachting Constanta,

 Nautic Yachting Club,

 Sportul Studentesc Bucuresti  &

 Romanian Laser Class Association

 

 Instructiuni de cursa

 Amendament nr 1 la IdC

 Amendament nr 2 la IdC

 Lista concurenti

 Rezultate finale

 

 2014 CN Dinghy Etapa a I-a

 

 09-14.07 2014, Lacul SiutGhiol

 Constanta, Romania

 Organizatori: AJ Yachting Cta

 & Federatia Romana de Yachting

 

 Instructiuni de cursa

 Rezultate finale

 

 2014 Campionat National

 Catamarane HobieCat Dragon

 29.05-02.06 2014, Marea Neagra

 Organizatori: Yacht Club Bucuresti

 & Federatia Romana de Yachting

 

 Formular de inscriere

 Anunt de Cursa

 Instructiuni de cursa

 

 15-18 Mai 2014, SiutGhiol Lake

 Organizers: Romanian Royal Yacht

 Club & ROU Yachting Federation

 

 Entry Form

 Notice of Race

 Sailing Instructions

 Final Results

 

 2014 Cupa de Primavara

 10-11 Mai 2014, Lacul SiutGghiol

 Organizator: FR Yachting

                           AJY Constanta

                           Nautic Yachting Club

 

 Anunt de Cursa

 Instructiuni de cursa

 Rezultate finale

 

 2014 Cupa 1 Mai

 26-27 Aprilie 2014, Lacul Herastrau

 Organizator: CS Balkan & Yacht

                           Club Bucuresti

 

 Invitatie

 Formular de inscriere

 Anunt de Cursa

 Instructiuni de cursa

 Rezultate provizorii ziua I

 Rezultate provizorii ziua II

 Rezultate finale

 

 15-20 April 2014, Tomis Marina,

 Constanta, Romania

 Organizers: Romanian Royal Yacht

 Club & ROU Yachting Federation

 

 Notice of Race

 Sailing Instructions

 Practice Race Results

 1st Day - Races postponed

 Provisional Results 2nd Day

 Provisional Results 3rd Day

 Final Results

 

 

 

INTERNATIONAL

 

 6th International Sailing Regatta

 2017 Dobrogea Cup

 14-17.09 2017, Black Sea

 Balchik, Bulgaria

 Organizer: Romanian Nautical Club

 & Nautical Club Balchik

 in partnership with

 Romanian Navy Staff &

 Municipality of Balchik

 

 Notice of race

 Sailing Instructions

 Final Results

 

2017 Laser Europa Cup

 22-25 June, Eforie Nord

 Black Sea, Eforie Nord Marina

 Coorginating Authority: EurILCA

 International Laser Class Association -

 European Region

 

 Notice of Race

 Sailing Instructions

 Final Results

 

 2017 Tomis Trophy

56th edition

 20-23 April, Eforie Nord

 BLack Sea, Eforie Marina

 Organizers:

 Romanian Royal Yacht Club

 With the support of

 Eforie Marina &

 Yacht Club Bucharest &

Sport Yacht Club Seanergya

 Classes: Optimist, 470

 Laser 4,7, Laser RDL, Laser STD

 

 Notice of Race

 Entry Form

 Sailing Instructions

 Final Results

 

2017 International Events Results


 

2017 Balkan Championship

2017 Balkan Meeting Minute

2017 470 Masters Cup

2017 Optimist EC

2017 Laser 4.7 Youth WC

2017 NOA Regatta

2017 Bourgas Sailing Week

 

2016 Laser Europa Cup

 24-26 June, Eforie Nord

 Black Sea, Eforie Nord Marina

 Coorginating Authority: EurILCA

 International Laser Class Association -

 European Region

 

 Anunt de cursa

 Notice of Race

 Instructiuni de cursa

 Sailing Instructions

 Final Results

 

2016 Dobrudja Cup

 08-11 June, Eforie Nord

 Black Sea, Eforie Nord Marina

 Organizers:

          Clubul Nautic Roman,

          Morski Club - Balchik &

          Black Sea Competition

 in partnership with

          Eforie City Townhall and

          Municipality of Balchik

 Classes: Optimist, Cadet, 470, 420,

 Laser 4.7 Open, Laser RDL, Laser STD

 

Notice of race

 Entry Form

 Sailing Instructions

 Final results

 

2016 Tomis Trophy

 13-15 May, Eforie Nord

 Black Sea, Eforie Nord Marina

 Organizer:

 Romanian Royal Yacht Club

 with the support of

 Eforie Nord Marina

 Classes:  Optimist, Zoom8,

 Laser 4.7, Laser RDL, 470

 Notice of race

 Entry Form

 Sailing Instructions

 Results

 

2016 International Events Results


 

 2016 49th Balkan Championship

 2016 29er Eurosaf Youth Sailing

 European Championship 29er Girls

 2016 470 World Master's Cup

 2016 8th NOA Regatta

 2016 29er Class World Championship

 2016 ORC Euro Championship

 2016 Laser 4.7 Euro Championship

 2016 Regatta Port Bourgas

 2016 Briz Regatta - Varna

 

2015 Laser Europa Cup

 16-20.04.2015, SiutGhiol Lake

 Organizer:

 Romanian Laser Class Association

 

 Notice of race

 Sailing Instructions

 Online Entries

 Results

 

 2015 International Events Results


 

 2015 ISAF Youth World Champ

 2015 Balkan Championship Serbia

 2015 Opti World Championships

 2015 Djerdap Cup Serbia

 2015 Laser Europa Cup Serbia

 2015 Laser 4.7 World Championships

 2015 WC Zoom8 Wolfgang, Austria

 2015 470 Masters World Cup

 2015 Laser 4.7 Euro Championships

 2015 Opti European Championships

 2015 Burgas Sailing Week

 2015 EC Zoom8 Palamos, Spain

 2015 Garda, Italy

 2015 1st Country Cup, Italy

 2015 Bodrum BIOR

 

 

 4th International Sailing Regatta

 2014 Dobrogea Cup

 11.09-14.09 2014, Black Sea

 Balchik, Bulgaria

 Organizer: Morski Club Balchik

 & Romanian Nautical Club

 

 Notice of race

 Sailing Instructions

 Final Results

 

 47th Balkan & Open Balkan

 Sailing Championships 2014

 01-07.09 2014, Siutghiol Lake

 Organizer:

 Romanian Yachting Federation

 2014 Balkan Meeting Minute

 

 Invitation

 Notice of race

 Entry Form

 Sailing Instructions

 PRO: Bojan Gale - SLO - SLOBG1

 IJ Chair: Dan Mitici -ROU - ROUDM1

 Final Results

 For Photos see Media/Galerie Foto

 

 Laser Romania Cup 2014

 29.08-31.08 2014, Siutghiol Lake

 Organizer:

 Romanian Laser Class Association

 

 Notice of race

 Entries Online

 Results

 Rezultate CN Laser 4,7

 

 2014 International Events Results


 

 2014 Zoom8 World Championship

 2014 470 Master's Cup

 2014 6th Golden NOA Regatta

 2014 Opti European Championship

 2014 Port Bourgas Regatta

 2014 Zoom8 Euro Championship

 

OFFSHORE

 

 

 

 Campionatul National de

Yachting Offshore 2017

 Etapa I + Etapa II

 08-10.09.2017 Marina Eforie Nord

 22-24.09.2016 Marina LifeHarbour

                              Limanu

 Organizatori:

 Black Sea Competition &

 Black Sea Magic

 Cu sprijinul:

 Marina Eforie Nord &

 Marina LifeHarbour Limanu

 Sub egida

 Federatiei Romane de Yachting

 

 Comitet de cursa Etapa 1-a

 Comitet de cursa Etapa 2-a

 Comitet de protest Etapa 1-a

 Comitet de protest Etapa 2-a

 Instructiuni de cursa

 IdC Amendament 1

 Anunt catre concurenti nr 1

 Anunt catre concurenti nr 2

 Declaratie inscriere

 Formular de inscriere

 Lista echipaj

 Declaratie

 Lista inscrieri IRC-1

 Lista inscrieri ORC-A

 Lista inscrieri ORC-B

 Program audieri + Decizii

 Rezultate Etapa 1-a

 

2017 Callatis Regatta

2017 Romania Cup 5th Stage

25-27 August, Black Sea

Eforie Marina

Organizers:

Black Sea Competition Sport Club &

Black Sea Sailing Association

with the support of Eforie Marina

under the authority of the

Romanian Yachting Federation

Notice of Race

Entry Form

Crew List

Disclaimer Form

Sailing Instructions

Final Results

 

2017 Bricul Mircea Regatta

2017 Romania Cup 4th Stage

11-13 August, Black Sea

Eforie Marina

Organizers:

Black Sea Competition Sport Club &

Black Sea Sailing Association

with the support of Eforie Marina

under the authority of the

Romanian Yachting Federation

Notice of Race

Entry Form

Crew List

Disclaimer Form

Sailing Instructions

Entry List

Final Results

 

2017 Rotary Regatta

5th Edition

28-30 July, Black Sea

LifeHarbour - Limanu Marina

Organizers:

Rotary Club Mangalia,

Yacht Club Sportiv Seanergya,

Electrica Balkan Sport Club &

Poseidon Limanu-2Mai Sport Club

under the authority of the

Romanian Yachting Federation

with the support of

Limanu City Hall

Notice of Race

Entry Form

Crew List

Sailing Instructions

Final Results

 

2017 Alpha Bank Regatta

2017 Romania Cup 3rd Stage

21-23 July, Black Sea

LifeHarbour - Limanu Marina

Organizers:

LifeHarbour - Limanu &

Nautic Yachting Club

under the authority of the

Romanian Yachting Federation

Notice of Race

Entry Form

Crew List

Disclaimer Form

Sailing Instructions

Entry List

Final Results

 

2017 Digi FM Regatta

2017 Romania Cup 2nd Stage

07-09 July, Black Sea

LifeHarbour - Limanu Marina

Organizers:

LifeHarbour - Limanu &

Nautic Yachting Club

under the authority of the

Romanian Yachting Federation

Notice of Race

Entry Form

Crew List

Disclaimer Form

Sailing Instructions

Final Results

 

2017 International Sailing Regatta

Poseidon - Balchik Dobrogea Cup

2017 Romania Cup 1st Stage

2017 BSS Trophy 1st Stage

24-27 May, Black Sea

Eforie Nord Marina - Balchik

Organizers:

Black Sea Sailing Association &

Morsky Club Balchik

in conjunction with

Black Sea Competition Sport Club

Notice of Race

Notice of Race Amend 1

Entry Form

Crew List

Disclaimer Form

Sailing Instructions

Sailing Instructions Amend 1

Sailing Instructions Amend 2

Entry List

1st Day Results

2nd Day Results

3rd Day Results

Final Results

Final Results - Rally

 

Intesa Sanpaolo Bank

SetSail Black Sea Regatta

 19-21.05.2017 LifeHarbour Limanu

 Organizers:

 Setsail Nautic School,

 Black Sea Skippers Club &

 As Club Sportiv Balkan

 Under the authority of the

 Romanian Yachting Federation

 

 Notice of Race

 Sailing Instructions

 Entry Form

 Declaration

 Crew List

 Final Results

 

 

 Campionatul National de

Yachting Offshore 2016

 Etapa I + Etapa II

 16-19.09.2016 Marina Eforie Nord

 23-26.09.2016 Marina LifeHarbour

                              Limanu

 Organizatori:

 Black Sea Competition &

 Black Sea Magic

 Cu sprijinul:

 Marina Eforie Nord &

 Marina LifeHarbour Limanu

 Sub egida

 Federatiei Romane de Yachting

 

 Comitet de cursa Etapa 1-a

 Comitet de cursa Etapa 2-a

 Comitet de protest

 Instructiuni de cursa

 IdC Amendament 1

 Anunt catre concurenti nr 1

 Anunt catre concurenti nr 2

 Delegatie inscriere

 Formular de inscriere

 Lista echipaj

 Declaratie

 Program audieri + Decizii

 Rezultate Finale

 

2016 Callatis Regatta

26-28 August, Black Sea

Eforie Nord Marina

Organizers:

Black Sea Competition Sport Club &

Black Sea Sailing Association

with the support of Eforie Nord Marina

under the authority of the

Romanian Yachting Federation

 Notice of Race

 Entry Form

 Entry List

 Crew List

 Disclaimer Form

 Sailing Instructions

 Notice to Competitors No 1

 Notice to Competitors No 2

 Final Results

 

2016 Bricul Mircea Regatta

12-14 August, Black Sea

Eforie Nord Marina

Organizers:

Black Sea Competition Sport Club &

Black Sea Sailing Association

with the support of Eforie Nord Marina

under the authority of the

Romanian Yachting Federation

 Notice of Race

 Notice of Race Amendment 1

 Entry Form

 Crew List

 Disclaimer Form

 Sailing Instructions

 Final Results

 

2016 Regatta Rotary Mangalia

29-31 July, Black Sea

Organizers:

Rotary Club Mangalia,

Yacht Club Sportiv Seanergya &

Club Sportiv Balkan

under the authority of the

Romanian Yachting Federation

with th support of

Mangalia City Hall

 Notice of Race

 Entry Form

 Crew List

 Sailing Instructions

 Final Results

 

2016 Regina Maria Regatta

24-26 June, Black Sea

Life Harbour

Organizers:

Nautic Yachting Club &

Life Harbour

under the authority of the

Romanian Yachting Federation

 Notice of Race

 Entry Form

 Entry List

 Crew List

 Disclaimer Form

 Sailing Instructions

 Final Results

 

2016 Dobrudja Cup

Poseidon - Balchik Regatta

08-11 June, Black Sea

Eforie Nord Marina - Balchik

Organizers:

Black Sea Sailing Association &

Morsky Club Balchik

in conjunction with

Black Sea Competition Sport Club &

Clubul Nautic Roman

 Notice of Race

 Notice of Race Amendment 1

 Entry Form

 Entry List

 Crew List

 Border Police Control Form

 Disclaimer Form

 Sailing Instructions

 Sailing Instructions Amendment 1

 Sailing Instructions Amendment 2

 Sailing Instructions Amendment 3

 Sailing Instructions Amendment 4

 Sailing Instructions Amendment 5

 Warning 1

 1st Day Results

 2nd Day Results

 3rd Day Results

 Final Results

 

13-15 May

LifeHarbour Marina - Limanu

Organizers:

Balkan Sport Club,

SetSail Nautic School &

Black Sea Skippers Club

under the authority of the

Romanian Yachting Federation

 Notice of Race

 NoR Amendment 1

 Entry Form

 Crew List

 Declaration Form

 Sailing Instructions

 Final Results

 

 

 

 Campionatul National de

Yachting Offshore 2015

 Etapa I + Etapa II

 11-14.09.2015 Marina Eforie Nord

 25-28.09.2015 Marina Eforie Nord

 Organizator:

 Federatia Romana de Yachting

 Cu sprijinul:

 Marina Eforie Nord &

 Black Sea Competition

 

 Instructiuni de cursa

 Formular de inscriere

 Delegatie inscriere

 Anunt catre concurenti nr 1

 Anunt catre concurenti nr 2

 Amendament nr 1 la IdC

 Amendament nr 2 la IdC

 Amendament nr 3 la IdC

 Rezultate Finale

 

2015 Callatis Regatta

5th Stage 2015 Romania Cup

2nd Stage 2015 BSS Trophy

28-30.08.2015

Eforie Nord Marina

Organizers:

Black Sea Sailing Association

in association with

S.C. Black Sea Competition,

Clubul Nautic Roman &

FAPT Sailing Club

with the support of

Eforie Marina &

Sail Adventures

 

 Notice of Race

 Entry Form

 Crew List

 Declaration Form

 Sailing Instructions

 Final Results

 

2015 Rotary Mangalia Regatta

21-23.08.2015

Mangalia Marina

Organizers:

Rotary Club Mangalia,

Seanergya Yacht Club &

Balkan Sport Club

under the authority of the

Romanian Yachting Federation

with the suppot of

Mangalia City Hall

 

 Notice of Race

 Entry Form

 Crew List

 Sailing Instructions

 Final Results

 

2015 Bricu' Mircea Regatta

4th Stage 2015 Romania Cup

14-16.08.2015

Mangalia - Marina Eforie

Organizers:

Romanian Royal Yacht Club

with the suppot of Marina Eforie

 

 Notice of Race

 Entry Form

 Crew List

 Declaration Form

 Sailing Instructions

 Final Results

 

2015 LifeHarbour Regatta

3rd Stage 2015 Romania Cup

24-26.07.2015

Mangalia - Life Harbour Limanu

Organizers:

LifeHarbour Limanu &

Romanian Royal Yacht Club

 

 Notice of Race

 Entry Form

 Crew List

 Declaration Form

 Sailing Instructions

 Final Results

 

2015 Poseidon Regatta

2nd Stage 2015 Romania Cup

1st Stage 2015 BSS Trophy

19-21.06.2015

Marina Eforie-2 Mai-Marina Eforie

Organizers:

Black Sea Sailing Association &

LifeHarbour Limanu &

Romanian Royal Yacht Club

in association with

Clubul Nautic Roman &

C.S. FAPT &

C.S. Black Sea Competition

 

 Notice of Race

 Entry Form

 Crew List

 Declaration Form

 Sailing Instructions

 Final Results

 

2015 Regina Maria Regatta

1st Stage 2015 Romania Cup

29-31.05.2015

Tomis-Mangalia-LifeHarbour Mangalia

Organizers:

Romanian Royal Yacht Club in

association with LifeHarbour Limanu

Media: Digi24 (Ania &Sorin)

 

 Sailing Instructions

 Final Results

 

 

 BMW National Offshore Yachting

 Championship 2014

 Etapa I + Etapa II

 19-22 Septembrie 2014, Black Sea

 03-06 Septembrie 2014, Black Sea

 Organizator:

 Federatia Romana de Yachting

 Partener principal:

 BMW Group Romania

 Cu sprijinul:

 LifeHarbour Limanu

 Marina Eforie Nord

 & Yacht Club Bucuresti

 

 Instructiuni de cursa

 Amendament nr 1 la IdC

 Formular de inscriere

 Delegatie inscriere

 Rezultate Finale

 

 Callatis Regatta

 5th Stage Samsung Romania Cup

 29-31 August 2014, Black Sea

 Eforie Nord Marina

 Organizers:

 Black Sea Sailing Association,

 Eforie Nord Marina,

 Black Sea Competition Sport Club

 & FAPT Sport Club

 

 Notice of Race

 Sailing Instructions

 Entry Form

 Declaration Form

 Crew List Form

 Final Results

 

 Regatta Bricul Mircea

 4th Stage Samsung Romania Cup

 14-17 August 2014, Black Sea

 Port Tomis-Mangalia-Limanu

 Organizer:

 Romanian Royal Yacht Club

 & LifeHarbour Limanu

 

 Notice of Race

 Entry Form

 Declaration Form

 Crew List Form

 Final Results

 

 Alpha Bank Regatta

 3rd Stage Samsung Romania Cup

 18-20 July 2014, Black Sea

 LifeHarbour Limanu

 Organizer: LifeHarbour Limanu

 

 Notice of Race

 Sailing Instructions

 Entry Form

 Declaration Form

 Crew List Form

 Final Results

 

 Regatta Regina Maria - Lufthansa

 2nd Stage Samsung Romania Cup

 27-29 June 2014, Black Sea - Portul

 Tomis-Mangalia-LifeHarbour Limanu

 Organizers:

 Romanian Royal Yacht Club

 & LifeHarbour

 

 Preliminary Notice Of Race

 Notice of Race

 Sailing Instructions

 Entry Form

 Declaration Form

 Crew List Form

 Competitor List

 Provisional Results 1st Day

 Final Results

 Regatta Poseidon - Kaliakria Cup

 1st Stage Samsung Romania Cup

 11-15 June 2014, Black Sea

 Manalia - Balchik

 Organizers:

 Black Sea Sailing Association

 Romanian Nautical Club

 Morski Klub Balchik

 Kaliakria Resort

 

 Press Release

 Entry Form

 Notice of Race

 Sailing Instructions

 Poseidon Regatta 1st Day Results

 Poseidon Regatta 2nd Day Results

 Poseidon Regatta Final Results

 Poseidon-Kaliakria Cup Results